• bilgi@innovaajans.com

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

27 Ekim 2015 03:10

Bil Etüt Eğitim Merkezi Bursa İnegöl

Bil Etüt ve Eğitim Merkezi Olarak Bizler Bursa İnegölde etüt, eğitim, etüt merkezi, eğitim merkezi, özel ders, YGS, LYS hazırlık, YGS, LYS özel dersleri, eğitim koçluğu, eğitim rehberliği, Teog hazırlık, Teog özel dersleri, zeka oyunları, okul desteği konusunda hijyenik ortamımızda kaliteli, başarılı, eğitim hizmetleri vermekteyiz.

Bil Etüt ve Eğitim Merkezimiz Bursa İnegölün En Kaliteli En Başarılı Etüt Merkezidir.

image description

Bil Etüt ve Eğitim Merkezimizin İlanları

Bil Çocuk Akademisi Etüt Eğitim Merkezi İnegöl Şubesinde Toplum Destekli Polis Büro Amirliği tarafından ‘Güvenli Yaşam İlkeleri’ konulu seminer düzenlendi.

Dün saat 13.30’da Bil Çocuk Akademisi Etüt Eğitim Merkezi İnegöl Şubesinde düzenlenen ve öğretmen ile öğrencilerin katıldığı seminerin açış konuşmasını yapan Bil Çocuk Akademisi Etüt Eğitim Merkezi İnegöl Şubesinin sahibi Yılmaz Şimşek, “Biz yıllardır İnegöl eğitimine hizmet ediyoruz. Artık emekliliğimi istedim. Emekliliği hak etmiş bir okul müdürü olarak, eğitimin içinde kalmak arzusu ile Bil Çocuk Akademisi Etüt Eğitim Merkezi’ni İnegöllülerin hizmetine açtık. Burada bunun temel hizmeti anneye babaya çocuklarımıza katkı sağlamaktır. Benim öğretmenlik, müdürlük yaptığım sürece hedefim anne babaların, çocuklarını evde sadece sevsinler onlarla vakit geçirsinler arzusundaydım. Buradaki işimiz de bizim çocuğun okul dışındaki zamanında buraya gelip, öğretmenler gözetiminde günlük ödevlerini yaparak ertesi güne hazırlıklarını yapmak, yemeklerini yedirip okula göndermek veya okuldan geldikten sonra yemeğini yedirmek. Sonra da evlerinde anne ve babayla vakit geçirmelerini sağlamaktır. Anne baba evde çocuklarına sadece kitap oku desin, ders çalış demesin. Ve dolayısı ile çocuğun sosyalleşmesini ve okuma alışkanlığı kazanmasını sağlasın. Çalışan anne babalar veya yetemeyen, çocuklarına gerekli ilgiyi gösteremeyen anne babalar için bu hizmeti vermeye başladık. Çocuklarımızı aynı zamanlarda çeşitli etkinliklerle, faaliyetlerle hayata hazırlamaya da gayret ediyoruz. Toplum destekli polisin neler yaptığını, Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği yaparak bunları çocuklarımıza anlatmaya çalışıyoruz. Çeşitli faaliyetlerde bulunacağız. İnegöl Belediyesi ile farklı zamanlarda işbirliği yapacağız, sivil toplum örgütleri ile işbirliği yapacağız, dolayısı ile böyle bir eğitimin içerisinde kalmaya gayret edeceğiz. Bugünkü faaliyetimiz, çevreye duyarlı insan, sorunlara nasıl ve ne zaman kanun çerçeveleri içerisinde müdahale edebilir. Bunlarla ilgili bilgilendirme yapmak ve çocuklarımızın polisleri, devleti, emniyeti sevmelerini sağlamaktır. Bu doğrultuda Emniyet Müdürlüğünden arkadaşlarımız geldiler, gerekli bilgilendirmeyi yapıyorlar” dedi.

‘Güvenli Yaşam İlkeleri’ konulu seminerin konuşmacısı Toplum Destekli Polis Büro Amirliğinde görevli polis memuru Ramazan Altıner ise, “Türk polisi genel olarak, toplumda düzeni sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suç işlendikten sonra failleri ele geçirerek, adalete teslim etmekle görevli ve yetkili kişi veya kuruluş olarak tanımlanmaktadır. Polisin başlıca görevleri, bireyin temel hak ve özgürlüklerini korumak, emniyet ve asayişi sağlamak, kamu düzenini korumak, suç işlenmesini önleyici tedbirler almak ve suçla mücadele etmek, suçları aydınlatmak ve şüphelileri adli makamlara teslim etmek, yardım isteyenlere ve yardıma muhtaç olanlara, tehlike içerisinde bulunanlara yardım etmek. Toplum Destekli Polislik, polisin mahalle sakinleri, kamu kurum kuruluşları muhtar ve sivil toplum örgütleri ile birlikte mahallenin daha güvenli hale getirilmesi için işbirliği yapmasıdır” şeklinde konuştu.

Çocukları, ailelerinden habersiz herhangi bir yere gitmemeleri konusunda uyaran Altıner, “Evden dışarı çıktığınızda nerede ve kiminle olduğunuzu mutlaka ailenize bildirin. Okul önlerinde satılan açık yiyecek ve içeceklerden satın almayın. Üzerinizde fazla para ve değerli eşya bulundurmayın. Tanımadığınız kişilerin araçlarına binmeyin, evlerine dükkanlarına girmeyin ve onlarla  konuşmayın. Tanımadığınız kişilerden gelen telefonlara adresiniz ve kimliğiniz ile ilgili bilgileri vermeyin. Tanımadığınız insanlardan, para veya herhangi bir hediye almayın. Issız yerlerde, boş yollarda, boş parklarda, yıkıntı veya terk edilmiş binalarda inşaatlarda veya çevrelerinde bulunmayın, oralarda oynamayın. Sizi, oynarken, yolda yürürken, okul bahçesinde bulunduğunuzda, takip eden, izleyen varsa, bunu hemen ailenize, öğretmeninize, büyüklerinize veya polise bildirin. Tehlike hissettiğiniz zaman, koşun, bağırın ve yardım isteyin. Kötü alışkanlığı olan kişilerle arkadaş olmayın. Size, zarar vermek isteyen kişi veya kişilere, iyi bakın, tanıyın, teşhis edin, araçları varsa plakasını ezberlemeye çalışın. Zamanınızı internet kafelerde oyun oynayarak harcamayın, spor ve kültürel alanlarda faaliyette bulunarak değerlendirin. Okulları ve çevreyi kendi eviniz gibi temiz tutun, duvarlara yazı ve resim ve benzeri karalama yapmayın, dışarıdan birileri zarar verdiğinde ailenizi ve öğretmenlerinize haber vererek, bize bildirmelerini sağlayın. Polis ile her zaman irtibatlı olun, yolda iken trafik kurallarına riayet edin. Her türlü yardım ve destek için polis ekiplerimizden veya 155 Polis İmdat telefonundan ücretsiz arayarak yararlanın” şeklinde konuştu.

Bil Etüt ve Eğitim Merkezi Firmamız, İnegölde  başarılı etüt merkezi, İnegölde en cok tercih edilen etüt merkezi, İnegölde en başarılı etüt merkezi, İnegölde en güvenilir etüt merkezi, İnegölde özel etüt merkezi, İnegölde hijyenik etüt merkezi, İnegölde en iyi İngilizce eğitimi veren etüt merkezi, İnegölde özel ders veren etüt merkezi, İnegölde ygs lys özel ders veren etüt merkezi, İnegölde eğitim koçluğu veren etüt merkezi, İnegölde teok eğitimi veren etüt merkezi, İnegölde 1-8 ci sınıflara en iyi okul desteği veren etüt merkezi, İnegölde en iyi teok sonuçlarına sahip etüt merkezi, İnegölde en başarılı mental eğitimi veren etüt merkezi, İnegölde en başarılı zeka oyunları veren etüt merkezi konusunda hizmet vermektedir…

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

Download from Google Play Store